Какво е новото

. ЕМОЦИОНАЛНО НИВО НА МОЛИТВАТА

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
0_1eb4b3_776f3b9d_orig


Народе Мой, във вашите събирания става нещо много странно и опасно, защото когато се събирате и се молите, в повечето случаи се случва това:Когато някой от вашите лидери смята, че молитвата е много тиха, и че огъня на Святия Дух го няма, тогава той издига своя глас и енергично преминава към емоционална молитва. За съжаление, Моя народ се води от това! И вместо да търси в своята Светая Светих присъствието на Моя Святи Дух, той се води от емоционалната молитва на своя лидер! Така той оставя своето търсене и стремеж за Святия Дух и гласът Му на духовното ниво, и си остава на душевното, плътско ниво, което не е истинското ниво на общението с Мен, и което Ми е много неугодно! Защото Бог е дух и поклонниците Му общуват с Него само с дух и истина!
От това нещо се издига само гордостта на лидера, защото той си мисли, че е запалил всички за молитва. Това са съвършено различни нива на молитва и между духовната и емоционалната молитва има огромна пропаст, през която тези нива не могат да се съединят на никакъв етап!
В молитвата са допустими само емоциите на Духа, но само духовния човек знае, че тези емоции не приличат на емоциите на плътта! Всеки духовен човек знае, че радостта в Духа понякога не съответства и дори противоречи на вашето външно състояние, и че не е възможно да се имитира или създаде! Защото радостта в Духа е нещо съвсем различно, и понякога тя идва неочаквано и дори сякаш, в неподходящ момент според човека.
Но точно чрез това преживяване в Духа вие трябва да живеете и да се водите от него, и да пребъдвате в него-пребъдването на духовното ниво, следването на Духа натам, накъдето ви води. Но поради това, че мнозина от вас, понеже не са се издигнали на духовно ниво, но са се увлякли след емоционалните молитви на лидерите си, смятайки ги за духовни, са попаднали в голям проблем, който е погубил много от търсещите Моето присъствие. Защото молитвите на вашите лидери не водят на никъде! Нима не помните колко емоционално се молеха и викаха пророците на Ваал на планината Кармил?! И смятате ли, че Аз ще чувам повече, ако вие викате силно?
Но помните ли как се молеше Илия? Помните ли също как се моли и Анна и получи искания си син Самуил? Народе Мой, Аз чувам и най- слабия шепот, дошъл от дълбочината на сърцето ти! От съкрушеното и предадено на Мен сърце! Защото това е тамяна, който е благоугоден за Мен!
Запомни, народе Мой: Ако ти нямаш молитва от твоя дух, всичките ти думи са изречени от ума и това не е молитва по Моята воля! Защото вас ви подбужда за молитва Святия ми Дух и Той самият ви дава молитвата в духа ви! Това е взаимодействащ духовен механизъм, чрез който Святия Ми Дух ви подбужда да се молите за това, което е Моята воля!
Правилната молитва е молитвата по Моята воля, към която Аз ви подбуждам, вече приготвил нейният отговор! Всичко останало се прави по инициатива на вашата плът, подобно на Валаамовите пророци!
Затова, внимавай, народе Мой, да не би когато застанеш пред Мен във вечността да разбереш, че молитвените ти чаши пред престола Ми ще се окажат празни!




Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • ЕМОЦИОНАЛНО НИВО НА МОЛИТВАТА.pdf
    870.5 КБ · Преглеждания: 241
Горна част