Какво е новото

. ИЗЛИЗАНЕ ОТ ГРАНИЦИТЕ НА БОЖИЯТА СЛАВА

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
0_1fb101_db86c02e_orig



Народе Мой, защо вие се съдите един другиго? Защото не сваляте погледа си от хората! Защото сте отвърнали очите си от Този, Който ви е отворил вечния път! Защо закона на любовта и мира не се прихвана във вашите общности? Не е ли заради това, че доброто ви е от корист-добри сте към тези, които са добри към вас! Когато първите хора загубиха дрехите си, в които бяха облечени като със светлината около тях, и чрез които те бяха в контакт с Бога и с природата на Рая, те видяха себе си голи. Дори все още останали в пределите на Бог, те вече не можеха да бъдат в присъствието на Неговата слава, в която те преди това свободно общуваха, затова и се скриха в храстите. Избирайки непослушанието към своя Бог, Който им забрани да ядат от дървото за познаване на доброто и злото, те по този начин избраха своето пребиваване извън пределите на Божията слава и извън пределите на Рая. Поради тази причина вече им беше необходимо и ново облекло, за да се адаптират към новите условия извън Едем. И Бог им даде за земния живот кожени дрехи. Затова, изкушеното от Змията паднало човечество започна да живее на Земята с кожата, която не можеше вече да излъчва слава и не позволяваше на хората да бъдат в пределите на Божията слава в Неговото присъствие. Въпреки това, заради голямата милост и любов на Твореца към Своето творение, Той изпрати на Земята Своя Син, за да може чрез самопожертвуванието Си да освободи тази паднала плът от грешната „кожа“, която като завеса отделяше творението от Твореца (който чува, нека разбира). Аз станах Пастир на всички народи и племена, които решат да вървят след Мен и да не излизат от пределите на Моята слава. Аз съм Пастир за тези, които гледат на Мен, и Който никога не се разсейва от нещо, за да не Ме изгубят те от погледа си. Изостаналите от Мен, своя Пастир, излизат от пределите на Моята светлина, от пределите на Моето тяло и от пределите на Моята благодат. Затова не е чудно, че такива търсят за себе си други опори, друг фон (друга среда) и отварят вратата на сърцето си на дявола. Защото слабите, на фона на още по-слабите могат да чувстват себе си силни, въпреки че не са такива. Също и праведните могат да се чувстват по-праведни на фона на грешните. Ето защо, те търсят такива, на които като гледат, да могат да ги обвиняват, оправдавайки себе си. Но на Моя фон, народе Мой, вие всички сте грешници, но тези, които вървят след Мен и Ме следват, Аз ги оправдавам и опрощавам, защото Аз съм тяхното оправдание и опрощение! Понеже те не са вече в тъмнината, но са в пределите на Моята светлина! Тоест, те са в пределите на Моята праведност и такива се оправдават от Мен, защото извън пределите на Моята светлина, на Моето тяло и на Моята благодат, вече не действа закона на Моят мир, радост и любов! А в тези предели, където Моята светлина я няма, действа царството на тъмнината. Там действат други закони и там управлява друг цар! Там царуват злото, омразата и греха, и всичките ви фонове са лъжа на дявола!
Затова, нека днес всеки изпита себе си:Ако вие продължавате да гледате на ближните си и да ги съдите, вече сте изгубили от погледа си Мен, вървящия пред вас!
Ако търсите сред хората фон за себе си, за да се оправдавате и издигате в своите очи, вие сте останали много далеко зад Мен! Заради това, вие се възвишавате един над другиго и лъжете сами себе си, защото не сте избрали тази опора и този фон, на които трябва да се изравнявате и защото сте отклонили погледа си от Мен и сте го насочили към ближните си. Такива хора сами се стремят да бъдат фон за слабите и за грешниците. Те ги водят към своите стандарти, които са гибелни, защото този фон е човешки! А тези, които така и не са могли да намерят за себе си подходящ фон за самоуспокоение и доминиране, страдат и се раздразняват поради факта, че никой не е искал да стане за тях тази лъжлива основа, този фон. Ако около такива души се окажат силни хора, то тези души се чувстват много зле на техния фон, защото те не Ме виждат и нямат Мен за свой Пастир. Тогава те се самосъжаляват и от завист към другите отварят сърцето си на дявола, който ги води както водеше Юда към своята цел.
О, вие, търсещи за себе си подходящ фон на състоянието ви, за да се възвишавате на него, къде е насочен вашия поглед и какво виждате пред себе си като стандарт?! Виждате ли Ме пред себе си, за да подражавате на Мен, вашия Пастир? Или въртите главите си и оглеждате около себе си, наблюдавайки ближните си, как те ходят пред Мен?! Не трябва ли да сравнявате себе си с Мен, а не с вашите ближни?! Защото, когато започнете да вършите това, вече няма да се оглеждате, понеже за да можете да Ме следвате и да не изоставате, няма да имате време за него! И когато се намирате в пределите на Моята светлина, тогава ще можете да обичате всички!
Но ако те попитам днес, народе Мой, какво виждаш, болшинството от теб ще кажат, че виждат постъпките на своите ближни и как те живеят. Всеки от вас ще Ми назове човек, който му пречи да Ме следва. Но хората ли ви пречат да Ме последвате и да не Ме губите от погледа си?! Не се ли съблазнявате сами от ближните си, завиждате им и желаете това, което те имат? И това е защото погледа ви не е отправен в правилната посока, защото не сте се научили да Ме следвате и да смирявате себе си под Моя стандарт, но през цялото време сравнявате себе си с хората и търсите оправдание за състоянието си, за да можете някак да се утешите. Защо вие не гледата там, където трябва и защо не виждате това, което трябва да виждате? Казвал ли съм ви Аз да следвате човека, който е като изсъхващата трева? Защото всеки човек е смъртен! Къде е фокусиран и къде е устремен твоят поглед, народе Мой, към вечния живот ли или към преходния? Преценете сами! Вие сами се осъждате със собствения си избор и със собствените си думи, с които съдите другите! Вие със сигурност ще достигнете избраната от вас цел, според мярката на вярата ви, която ви изглежда правилна! Аз няма да ви принуждавам да обърнете погледа си към Мен, щом не искате да Ме видите като своята цел!
О, колко са малко днес овцете, които вървят след Мен! Има толкова много, които са разпръснати по полето, едни в търсене на фон за самоутвърждаване и самооправдание, други бродещи в търсене на авторитети, които да последват, а после да осъждат според своята гледна точка. И едните, и другите отдавна са изостанали от Мен, и вече не ме виждат и не Ме чуват като своя Пастир, и още повече-те не пребивават в славата на Моето присъствие! Те си останаха „зад завесата, защото отстъпиха от Моята благодат! И ако Аз не съм техен Цар, тогава те трябва да имат друг цар, който е никой друг, но дявола!
Изборът винаги е твой, народе Мой! Огледай се и виж сърцето си, разпознай мотивите си, дали наистина искаш да ходиш в светлината и да пребиваваш в пределите на Моята слава! Защото ти, народе Мой, трябва да знаеш и вършиш това, което Аз съм ти казал и искам, а не това, което ти смяташ за правилно! Спри да се съсредоточаваш на земното, но погледни към Горното, защото там ти предстои да прекараш вечността! Обърни погледа си към Мен, твоят истинен, верен и праведен Бог, могъщ да ви спаси! Амин.

Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • ИЗЛИЗАНЕ ОТ ГРАНИЦИТЕ НА БОЖИЯТА СЛАВА.pdf
    276.3 КБ · Преглеждания: 232
Горна част