Какво е новото

. ОСНОВАТА НА ДОБРИТЕ ДЕЛА

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
0_1ec8eb_a80ec9cf_orig



Народе Мой, знаеш ли ти, че човешките организации прикриват злото в себе си с благотворителност?! Те правят много добри неща и много помагат на хората, но въпреки това, мразят самите хора. Освен това, те желаят да бъдат почитани за техните добри дела, желаят да бъдат уважавани от хората, които всъщност, те мразят, и които искат колкото се може повече от тях да изтребят от Земята, затова и настройват народите едни срещу други.
Затова, сега искам да разкрия това зло пред Моя народ в Моята светлина, за да не бъде вече той в слепота и невежество по този въпрос. И за да може Моят народ да види действието на това зло в себе си и да се отрече от него, защото всички добри дела извършени без Моята любов не ми носят слава от Моя народ! Защото мотива на тези добри дела се основава върху личната полза!
Такива добри дела приспиват съвестта на човека и го оправдат пред него самият, което не го води към свободата от греха.
Тези, които имат Моята любов, вършат добрите дела за хората подбудени от нея, а Моята любов, както знаете е безкористна и не очаква нищо в замяна! Такива хора не искат другите да помнят техните дела и да им оказват чест за доброто, те не търсят известност. Но за тези, които нямат в себе си Моята любов, това е мрежа на врага, в която попадат мнозина от народа Ми. Защото дяволът не се уморява ден и нощ да заблуждава Моите деца, и да им предлага много дела без любов, дела с които те успокояват и приспиват съвестта си. Защото народа Ми не се интересува особено от това, преди всичко чрез него да изтича Моята любов и чак след това, на тази основа да върши добрите си дела. Колко добри дела на Моя народ са довели до обратен резултат и са Ме обезславили!
Защото болшинството от него не разсъждават и не разпознават какво вършат, на какво основание го правят и какво очакват от това.
Сърцата на хората без Моята любов са затворени за Мен и мотивите им са направлявани от зъл дух, но при всичко това, те се смятат за Моята Църква и очакват да ги взема при Грабването.
Народе Мой, преди всичко ми е нужно твоето сърце, за да го изпълня с Моята любов и с Моята воля! Само Божията любов е ключът към всичко! Вие трябва да жадувате за Моята любов и да й позволите тя да ви изпълни! Само тогава ще можете да познаете силата на любовта Ми към Моето творение и сами ще вкусите доброто от нея, и ще се научите да обичате Мен и ближните си. Тогава всяко ваше добро дело ще произлиза не по задължение, или защото така е справедливо, но от любов! Затова, вие самите ще получавате от добрите си дела голяма радост и храна за израстването ви по Моя образ. И няма дори да ви минава през мисълта, да получавате нещо в замяна за добрите си дела, или че ще получите от Мен спасението си за това.
Но днес, Аз виждам как болшинството от вас са си отворили „банкови сметки“ за добри дела и старателно ги трупат там, за да ги представят в Небето пред Мен. Но вие не знаете, че вашите добри дела не само че не са Ми принесли слава, но също така са и навредили. Защото те не са били извършени чрез Моята любов и затова не са Ми донесли и слава!
Вие желаете да давате любов на хората, но ако тя не е във вас, откъде ще я дадете? В дълбочината на сърцето си, вие разбирате, че само чрез Моята любов можете да обичате хората, но всички се опитвате да представяте тази любов чрез своите добри дела, от което претърпявате поражение, защото очаквате благодарност и признание за тях. И не разбирате, че делата без любов водят към обратен резултат.
Делата са вторичен продукт и ако те са основани на Моята любов, дори и да са дребни, хората се отзовават със сърцата и признанието си на тези дела. Защото още изначално, човешкото сърце беше създадено от Моите ръце с любовта Ми и то винаги я чувства, и се протяга към нея. Вие самите очаквате от хората повече любов и топлина, отколкото добри дела и признание.
Народе Мой, не бъди като блато, но бъди река, която изтича от Мен! Тогава вие ще бъдете като напоена от Мен градина и другите хора ще намират почивка и утеха до бреговете на вашата река! И не да бъдете бучаща и бързаща река с тъмни, грозни и страшни води, защото до такива реки няма да има желаещи да си почиват. Но да бъдете тиха, чиста, нежна и спокойна река, до която хората ще си отдъхват от сърце и няма да им се тръгва.Ако можете да проумеете това в духа си, живота ви ще бъде като светла и чиста вода, която никой няма да може да размъти. И дори на дъното на вашата река няма да може да се намери никаква мътилка, която някой да може да издигне и да размъти вашите чисти води.
Помни, народе Мой, че само Моята любов може да извърши това във вас! Амин.

Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • ОСНОВАТА НА ДОБРИТЕ ДЕЛА.pdf
    156.1 КБ · Преглеждания: 237
Горна част