Какво е новото

. Псалм 25:14

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
Регистрация
25 Яну 2017
Съобщения
1,289
Оценка на реакциите
0
0_219287_b776c390_orig

Псалм 25:14

Божиите пътища често са обвити в тайна, но на Божиите деца
е дадено да знаят Неговите тайни.
За външните очи Божието действие понякога изглежда мрачно
и ужасно.
Вярата гледа под повърхността и при вида на непонятното казва:
„Това е Божия тайна! Вие гледате на повърхността, а аз мога да проникна под видимото и на мен ми е открито скритото в мрака, аз мога да проумея значението на изпратеното.“
Скъпоценните диаманти често са опаковани в груба хартия,
за да скрият ценното съдържание на пратката.
Когато се е строяла скинията в пустинята, нейният външен вид
не представлявал сам по себе си никаква ценност.
Всичко скъпоценно в нея било скрито вътре, а покривът и от козина не давал никакъв намек за тези съкровища.
Скъпи приятели! Бог може да ви изпрати ценни дарове.
Не се смущавайте, ако тяхната опаковка ви изглежда невзрачна. Можете да бъдете сигурни, че вътре се крият съкровища на Неговата любов, милост и мъдрост.
Ако приемем изпратеното от Тях и се доверим на Неговата благост, скрита в пратката, макар да не ни е ясно и да не можем веднага да разпознаем, ние ще познаем тайната на Неговият промисъл!
Този, който е подчинил себе си на Христос, преодолява всички условия на живота!
Гнетят ли ви условията на живота? Не се старайте да се освободите от положението си, не отблъсквайте ръката на Великият Страдалец!
Силата ви няма да се прояви в съпротивлението на Неговата работа, а в издръжливостта, която ще проявите при натиска
на Неговата ръка, работеща над вас.
Небесният Страдалец има за цел да направи от вас не само изящен съд за почетна употреба, но да извае с ръцете Си такъв съд, който ще бъде полезен и благословен за другите!
Искате ли да сте такъв съд?
 

Прикачени файлове

  • Псалм 2514.pdf
    101.4 КБ · Преглеждания: 189
Горна част Долу