Какво е новото

. В МОЛИТВАТА ЛИ Е СИЛАТА, ИЛИ В БОГА?

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
0_1f06aa_32c0ec19_orig



Народе Мой, ти трябва да знаеш, че силата не е в думите на самата молитва, а в Този, към Когото е отправена тя! Божия народ е пропуснал това.
Мнозина търсят сила в молитвата и издигат самата молитва над Този, на Когото се молят. Хората дори не се замислят чул ли ги е Господ и дали Неговото присъствие е било там, където се молят. Ти, народе Мой, се стремиш Аз да наклоня сърцето Си към твоите молитви, но не мислиш за това, че ти получаваш отговор според своето ходене пред Мен. Нима Аз не съм искал да благославям Израил? И наистина съм ги благославял, когато те са ходели в послушание пред Мен. Но когато те започваха да грешат и излизаха вън от волята Ми, върху тях се изливаше гневът Ми. Там където има непокорство я няма силата Божия. Там човека вече избира своята воля. Именно затова първите хора бяха изгонени от Рая, защото те вече не ходеха в послушание в Божията воля. Така че, могла ли е да помогне на първите хора само молитвата им, ако те не са изпълнявали Божията воля? Могли ли са само чрез нея да наклонят сърцето на Бог към това, Той да се смили над тях? Разбира се, че не, защото не от молитвата е зависяла съдбата им, а от това, което те са избрали.
Ако Божия народ се намира в грях и непокорство към Бога, ако той отдавна живее по своята воля и ходи според своя ум и своето разбиране, той отдавна е извън Божието присъствие! А ако Божието присъствие не е между вас, то и вашите молитви стигат само до тавана!
Преди всичко, Божия народ трябва да обърне внимание на себе си и на своето ходене с Мен, защото не може да разпознае какво търси и кого слуша. Защото ако уютно сте се закотвили към дървото за познание на доброто и злото, и сте решили сами да го разпознавате, то вие няма да разположите Божието сърце към себе си, но сърцето на „змията“ и ще чуете нейният глас, който ви обещава да станете богове, което вие и жадувате!
Ти, народе Мой, си толкова егоцентричен в молитвите си и мислиш, че точно теб Бог обича повече от другите! Твоите молитви приличат на молитвата на фарисея, който благодареше на Бог, че не е като бирника! Така и ти идваш пред Бога в молитва, като представяш себе си за поне малко по-добър от другите, а Бог иска да види вашите смирени и съкрушени сърца, готови да платят цената да изпълняват Неговата воля, а не своята!
Бог обича Своя народ и винаги е готов да прощава и да благославя, но само тези, които са каещи се и тези, които наистина се нуждаят от Неговата милост и Неговото благословение. А не хората, които живеят както искат, постъпват както искат, мислят както искат и се надяват на всичкото отгоре да смекчат сърцето на Бога! Защото те се молят просто така, защото смятат, че трябва да се молят-по закон, и че молитвата е сила, и че чрез нея ще измолят Божията милост. За всеки случай да прибавят и Божието благословение към това, което човек вече сам е загребал за себе си, не пречи да има „пълно обслужване“-Божието и своето. Затова, ти народе Мой, хленчиш в молитвите си, непрекъснато просиш и не получаваш, защото просиш за зло, а не за добро! Но вие просите, за да получите и да докажете на своя ближен вашата значимост и вашата мнима богоизбранност. О, колко много нечисто, лукаво и скверно има в твоите молитви, народе Мой! Но въпреки това, ти продължаваш в своята заблуда да се молиш по този начин, ти сякаш не разбираш пред Кого стоиш и на Кого се молиш, не разбираш че нищо от това, което е скрито в твоята вътрешност не е тайна за Него!
Вие не идвате при Мен и не се опитвате да познаете Мен самият и Моето присъствие в живота ви, за да задвижите Моите обещания. Моя народ в гордостта си се е хванал с вярата си за Моите обещания, но при това, той е изгубил Мен самият! Достатъчно ли ти е днес, народе Мой, да ти свидетелстват за Мен твоите проповедници, лидери и пророци, дори те да приличат на Мойсей?! Отменил ли съм вашето лично влизане в Моето присъствие, за да можете да почерпите там от силата на Моята любов за вашето свидетелство? Всички течащи източници могат да текат само от горе, надолу, и нито един източник не тече от долу към върха. Ако вие се изкачите на Моята планина в Моето присъствие, ще получите изливащ се поток от Моята любов и Моите откровения! И само тогава, от вас ще може да се излива поток от Моята сила и любов, за да можете да свидетелствате за Мен и да укрепявате другите във вярата, за да могат и те да се изкачат на планината Ми без да се страхуват. Тогава вие ще бъдете способни да станете свидетели на това, че сте били в Моето присъствие, и че Аз съм вашия Господ на славата и вашия Цар! И тогава вашите молитви ще бъдат угодни пред Мене и ще ви носят сила, защото те ще търсят Моята воля за Моята слава. Всичко друго е заблуда и измама, защото е само фалшификат на Моята сила и любов и на Моето присъствие!
И така, как се молиш ти, народе Мой, по волята Ми ли или за това, което желае душата ти? Не трябва ли да познаваш Моята воля и да чувстваш Моите желания, за да се молиш правилно и да има сила молитвата ти? Не трябва ли да мислите както мисля Аз и да вършите това, което Ми е угодно? Но вашите молитви бягат пред Мен, защото желанията ви и разбирането ви не съвпадат с Моите. Вие не просто се молите и не просто просите, но изисквате от Мен да направя за вас всичко така, както вие мислите, че е правилно и чрез молитвите си Ми оказвате натиск, сякаш не Аз съм ваш Бог, а вие сте Мои богове! Всичките ви думи са лъжливи и лицемерни, защото те не произлизат от Моят източник на любов! Нима се надявате да получите отговор на молитвите, които не са произнесени по Моята воля и са в разрез с Моите планове?! Не знаете ли, че такива молитви са напразни пред Мен? Защото ако вие не желаете да видите своя Бог и не жадувате да се срещнете с Него, изпълнението на обещанията Ми в живот, намиращ се под планината Ми, не е възможно!
Сърцето на човека е измамливо и страшно болно и затова мнозина от вас, без да разбират, крият в себе си надеждата да вземат за себе си част от Моята слава, и по тази причина стават усърдни молещи се. И дори молитвите им да не носят никакъв резултат, защото са в разрез с Моята воля, те заблуждават себе си и другите, като твърдят, че имат отговори, въпреки, че Аз не съм действал в тях.
Народе Мой, иди „при дъба на Яков, свали от ушите си всичките си обеци и събери всичките си идоли, и ги закопай под дъба, за да можеш да се очистиш от гриховете и беззаконията си!“ Който слуша, нека разбира! И за да няма между Мен и вас стена, зад която вие сте станали неспособни да чувате гласът Ми, за да познавате волята Ми! Спрете да лицемерите в молитвите си и бъдете праведни пред Мен, защото Аз приемам молитвите само на Моите праведници!
Покай се, народе Мой, наричащ се с Моето име, покай се за своето закоравяване докато още имаш време! И не прави своята молитва посредник между себе си и Мен! Защото сама по себе си молитвата е нищо, но Бог ще даде Своята сила и помощ на хората, които отправят към Него смирени думи от съкрушени сърца! Амин.

Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • В МОЛИТВАТА ЛИ Е СИЛАТА, ИЛИ В БОГА.pdf
    384.1 КБ · Преглеждания: 259
Горна част