Какво е новото

. ВНЕСИ ЗАД ЗАВЕСАТА КОВЧЕГА НА ОТКРОВЕНИЕТО

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
0_1f5eed_7fa04a7a_orig



Днес те питам, народе Мой, достатъчно ли беше за Израил да изпълнява всичките обряди на служението и никога да няма Моите живи откровения? Разбира се, че не. Колкото и да беше покорен и да изпълняваше всичките предания на своите предци, Израил се нуждаеше от ново откровение от живия Бог. И затова, според мярката на вярата им в Мен, техния Бог, Аз им давах Своите откровения и явявах Себе си като жив в живота им. Защото Аз винаги съм искал да имам общение със Своя народ. И за да може Моят народ да Ме познава и да Ме чувства близо, Аз го заведох в пустинята и му дадох скинията.
„И да Ми направят светилище, за да обитавам сред тях.“ (Изход 25:
cool.gif

И от тогава, Аз съм им говорил не само на планината, и не само чрез Мойсей, но и чрез Ковчега на откровението (в други преводи-на завета, на свидетелството).
„Под куките да окачиш завесата, и да внесеш там, отвътре завесата, ковчега с откровението (с плочите на свидетелството), така че завесата да ви отделя светилището от Светая-Светих. И да положиш умилостивилището върху ковчега с откровението (с плочите на свидетелството) в Светая-Светих.“ (Изход 26:33-34)
Деца Мои, не ви ли казвах да следите за това, светилниците ви да са горящи?!
„Кръстът ви да бъде препасан и светилниците ви запалени.“ (Лука 12:35)
Не казвах ли ви да се запасите с масло за светилниците си?! Защото как ще горят светилниците, ако в тях няма масло? Не ви ли казвах да се изпълните със Святия Дух и да жадувате за Моите откровения?
„В пътя на Твоите откровения (изявления) се радвам като във всяко богатство.“ (Псалм 119:14)
„Правдата на Твоите откровения (изявления) е вечна, вразуми ме и ще живея.“ (Псалм 119:144)
Така че, едното без другото не може: Не може да има светлина в светилището без светилник и светилника не може да гори без масло. Точно както без свитлината на Моето присъствие не може да има откровение от ковчега на откровението (на завета,свидетелството).
Но ти, народе Мой, говориш и учиш, че маслото е само Святия Дух, Който сте получили при кръщението и знамението на говоренето на чужди езици. Но Аз ти казвам, народе Мой, че е повече от това, което ти сам реши: Преди всичко, вашето светилище трябва да бъде очистено и тогава трябва да се внесе ковчега на откровението (на завета, на свидетелството). След това, там, в него трябва да има горящ светилник с масло и Моето присъствие. Защото във вашето светилище трябва да бъде пълнотата на Небесното царство.
„И няма да кажат: ето, тук е, или:там е. Понеже ето, царството Божие вътре във вас е.“ (Лука 17:21)
Така че, в светилището ви ще има светлина и откровение от Святия Дух, ако вашия светилник гори и е постоянно изпълнен с масло. Но дори ако имате ковчега на откровението (на свидетелството, на завета) и светлината на светилника на Моето присъствие свети, но не влизате в своето светилище, вие никога няма да получите Моите откровения. Защото откровенията на Святия Дух произхождат от светлината на горящия светилник, подобно на онзи, който гореше в светилището на скинията. Понеже там нямаше никаква друга светлина, освен от горящия светилник. И точно в тази светлина, първосвещеникът получаваше откровение от Бога в светилището на скинията.
Така и във вашия вътрешен храм, народе Мой, трябва да гори светилник, в светлината на който да можете да получавате откровенията на Святия Дух. Но ще гори ли светилника във вашия храм, ако в него няма масло? И ще бъдете ли способни без неговата светлина да получавате откровение от Духа Ми в храма си?
И така, Святия Дух във вас е не само различните езици и маслото, но и светлината и светилника, и откровението на Святия Дух в Моята светлина. Затова, не ограничавайте в себе си действието на Святия Дух и не оставяйте само до кръщението и различните езици. Но стремете се към пълнотата на Святия Дух и към получаването на Неговите откровения в своя храм.
„Не знаете ли, че вашето тяло е храм на Святия Дух, Който е във вас, Когото имате от Бога?“ (1 Коринтяни 6:19)
За да можете да познавате Моята воля и да бъдете ръководени от Святия Ми Дух във всичките ви пътища! Защото Аз виждам много от народа Ми, които никак не могат да сложат своята воля настрани, за да изпълнят Моята воля.
Вие, днешния Мой народ, твърде сте опростили всичко и нямате благоговение, почит и страхопочитание към Моето присъствие и Моите откровения. И не се грижите вече за своя храм както трябва, за да имате чистото Небесно царство.
„Не знаете ли, че сте храм на Бога, и че Божият Дух живее във вас? Ако някой развали Божия храм, него Бог ще развали, защото Божият храм е свят, който храм сте вие.“ (1 Коринтяни 3:16-17)
„И тъй, спомни си откъде си паднал и покай се, и действай според първите си дела, и ако ли не, ще дойда при тебе скоро и ще вдигна светилника ти от мястото му, ако не се покаеш.“ (Откровение 2:5) Амин.





Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • ВНЕСИ ЗАД ЗАВЕСАТА КОВЧЕГА НА ОТКРОВЕНИЕТО.pdf
    300 КБ · Преглеждания: 268
Горна част