Какво е новото

. За тези, които имат уши да чуят и очи-да видят

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
0_1ecdb4_5b70b040_orig



Аз съм Бог, Който върши всичко за вас съвършено! Защото Аз съм започнал делото Си във вас и го върша, и ще го извърша докрай във всички, които Ме следват и Ми се кланят с дух и истина!
Защото Аз съм Алфа и Омега, и Аз съм отворил за вас Вратата на спасението! Аз отворих за вас Източник на Живот и изливам за вас поток на благодат от Голгота!
Ето защо, народе Мой, Аз виждам сърцата и на смирените, и на коравовратните и себелюбивите. Но Аз чукам на всяко сърце и Аз съм Този, Който работи във всяко отворено за Мен сърце! Защото Аз съм те изкупил с пролятата Си невинна кръв там на Голгота, изкупих те от миналото и ти дадох бъдеще и надежда! Оставих за вас Своето живо и действащо Слово, пълно с благодат и истина, в които живота е благословен, и блажен е човека, който се обръща към него, като към светило, което свети в тъмно място!
Затова, народе Мой, колко е важно за теб днес, повече да се приближаваш към своя Бог и да бъдеш с искрено сърце! Понеже прикриващите греховете си няма да успеят, защото ще бъдат поробени и поразени от врага!
Затова днес Святия Дух работи, за да те вразуми и да те настави по пътя на истината, така че ти повече да търсиш лицето Ми и да се приближаваш към твоя Бог не само в някой ден, но във всички минути от живота си, защото спасението е процес през целия ти живот!
И когато ти говориш на другите, да го правиш с разбиране, за да не би да останеш самия ти неодобрен! Живота ти трябва да съответства на думите, които говориш и на думите, които са изречени от самия Господ, защото това е стандарта, който те въвежда във вечния живот!
Аз съм изпратил за теб Животворящия Свят Дух, Който подтиква вътрешността ти и пробужда съзнанието ти, напомняйки ти за Моите думи, за Моята истина и водещ те по пътя на спасението, тесния път, по който трябва да премине Моя народ, опазвайки всичко, което му е дал Бог. Внимавай никой да не ти отнеме венеца! Защото около теб духат от всички страни ветрове, които носят своето.
Аз желая ти да бъдеш утвърден на основата, която е самият Господ, която е Моето Слово! Да бъдеш непоклатим и да не слушаш информацията отвън, която врагът носи. Да не бъдеш заблуден от своя ум и с непокаяното си сърце да не се отдалечиш от твоя Бог, но да се приближаваш още повече. Да не стоиш с трепет и страх само в този ден пред Мен, но да ходиш така постоянно пред лицето Ми и да бъдеш непорочен, народе Мой, за да няма княза на света в тебе нищо! Да не даваш в живота си никакво място на лукавия и той да няма никакви улики за теб! Защото той винаги отправя стрелите си към теб, народе Мой, за да те порази в самата глъбина на сърцето ти и да пороби умът ти, който така често не е препасан с Моята истина.
Затова препаши се по-добре, искай повече мъдрост и водителство от своя Бог, защото често не ти достига благоразумие и здрав разум. По тази причина претърпяваш щета след щета, а после плачеш и намаш сили да се приближиш до Мен и да се молиш.
Народе Мой, не пропилявай времето си, а се облечи със сила свише и ходи по дух. Покланяй се на твоя Бог в дух и истина, и възложи надеждата си само на твоя Бог, Който никога няма да остави нито отслабналите, нито уморените! Защото Аз наблюдавам Своето наследство и не съм безразличен към нито една душа! Защото Аз страдах и положих живота Си за вашите души! Затова искам да издигна и укрепя всеки от вас, за да бъдете побеждаващи воини, облечени с Божието всеоръжие, да познаете силата на Моята кръв, която никога не губи способността си да очиства и избелва греховете, и да освобождава! Ето защо, тичай към Голгота и отваряй повече сърцето си, и се доверявай повече на Моето Слово! Защото Аз съм верен и бдя над Словото Си, за да се изпълнява то!
Всеки твой изповядан грях е вече очистен и простен. Но често пъти, лукавия враг те обръща назад и ти отново се покайваш за вече простените, и забравени от Мен грехове, той забавя ходенето ти, поробва умът ти и ти не можеш да размишляваш правилно.
Затова сега Святия Дух желае да извърши Своята работа и да освободи поробените сърца, да ви освободи от тежкия товар, който не ви позволява да се движите и да търсите своя Бог!
Не отпускай ръце, народе Мой, защото помоща ти е само от Бога, тя не е от човека, нито от богатите в този свят, нито от придобивките, но само от милостивия Бог, Който е възлюбил душите ви!
Народе Мой, Аз съм Бог, Който е сред вас, Който е за вас и със вас! Затова се доверявай повече на Мен, защото само Аз мога да те освобождавам от греховете и беззаконията! Само Аз мога да обновя душата ти така, че да можеш да стоиш пред лицето Ми.
Не се страхувай да отвориш сърцето си за своя Бог и знай, че Аз простирам ръката Си да спасявам, и че Святия ми Дух няма да спре да върши работата Си в живота ти, в ума ти и сърцето ти, ако ти наистина искаш това.
Полагай повече усилия да служиш на Живия и Истинен Бог, защото няма друг Спасител, освен Мен, и няма друг път за спасение, освен тесния път, по който е минал Сам Господ!
Разпалвайте огъня на Святия Дух, за да бъдат молитвите ви плодотворни и да бъдат чути, искайте дух на молитва и сила в молитвата! Защото молитвата има голяма сила и чрез нея получавате освобождение и изпълване.
Днес, на Моя народ не му достига сила да побеждава и да бъде воин на Бога. Аз съм ти дал всичко, за да побеждаваш вражата сила, но ти със своите земни желания и мечти не можеш да настъпваш над врага!
Народе Мой, ти трябва да израснеш духовно и да принасяш духовни плодове и Божия живот да тече в теб! Твоите дрехи трябва да бъдат блестящо бели, без петно и бръчка! Защото такава е Моята невяста- тя е без петно и бръчка, украсена със скъпоценности, жадуваща и желаеща да се срещне с Мен без страх!
Народе, Мой, не се бой от нищо, което ще се случва! Защото Господ ще прогърми и планините ще се преместят от мястото си, и морето ще шуми, и голям страх ще има между народите. Но ти се радвай и благодари на своя Бог, че Словото Ми е истинно и верно, и се изпълнява, и че вашето избавление наближава! Защото Аз не изговарям празни думи, но всяко изговорено слово изпълнява това, за което е изпратено и не се връща празно!
Бъдете наблюдателни и възлюбете действието на Святия Дух, искайте да познавате Моята воля и Моята истина, и да можете да изпълнявате волята Ми! Не чрез своето мислене, не чрез вашия ум, но да имате ум Христов,за да разбирате духовния смисъл на всичко, и искайте да можете да се смирявате! Научете се да прощавате! Защото непростителноста е голям товар и грях в сърцата ви и трябва да се освободите от нея, и ако искате на вас да ви бъде простено от Мен, и вие прощавайте! Ходете в Моята любов, постигнете съвършенството в нея, за да можете да обичате не само ближните си, но и тези, които не ви обичат! Да можете да обичате и враговете си, които ви мразят и проклинат, но вие да ги благославяте! Защото, народе Мой, ти си призван за да наследиш благословение!
И още- не говори дръзки и празни думи, не говори лоши и гнили думи, но говори думи, които ще изграждат и назидават! И по този начин да бъдеш писмо на тези, които ще те четат, за да могат те да познаят, че ти си светлина на този свят! Защото ти виждаш как света се разпада и погива, и колко малко са състрадателните, и колко малко са работниците, които са готови да се трудят усилено за Мен, вашия Бог! Защото ти, народе Мой, на думи много се трудиш, но делата не предшестват твоите думи и не ги следват! Преобразете се в образа на Господ и постъпвайте така, както е постъпвал и Той! Вървете по пътя, който Той извървя и изпълнявайте Словото, което Той ви е оставил и ще бъдете благословени! Бъдете мека глина, за да мога да извая от нея това, което Аз искам! Защото Аз желая да ви благословя и укрепя със силата Си, понеже идват тежки времена и затова се нуждаете от сила, за да преминете, да противостоите и да издържите, и да останете верни! Никой и нищо да не ви поклати и разколебае, никой и нищо да не ви измами и прелъсти, и вие сами да не станете на никому препънка! Народе Мой, наблюдавай себе си, всеки час внимателно ходи в живота си, ходи в страх и трепет пред Мен! Мисли за горното, а не за земното! Защото всичко земно е преминаващо и тленно, а горното е вечно! Събирай си съкровище на Небесата, където то няма да се разпилее, но ще се съхрани! Защото всичко земно ще изчезне и премине, и няма да му видиш дори мястото! И с какво ще застанеш после пред твоя Бог?! Затова, пази себе си от всяко зло, бягай и отдалечавай се от всеки грях! Намрази злото и възлюби истината, за да ходиш в Духа и да имаш плодовете на Духа! Помни, че плътта винаги ще се противи на Духа и винаги ще иска своето, и ще иска да командва! Разпъни своето „аз“ и нека стария ти човек все повече да умира, за да може вътрешния ти човек все повече да укрепва и възрастява и ти да се преобразиш по образа на Исус Христос!
Заради това, народе Мой, ти е дадено време на милост и време на свобода и благодат, за да можеш ти да се преобразиш и приготвиш за Мен! То е толкова ценно за теб и не го пропилявай! Не се страхувай да умреш за себе си на Голгота, защото там ти ще получиш освобождение и живота, който е от Мен и в Мен! И ти ще благодариш и славиш Мен, твоят Бог, Който те е възлюбил с вечна любов, и Който ти е дал всичко нужно за живота в благочестието! Така живей и ходи пред Мен, че да бъдеш непорочен! Амин.


Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • За тези, които имат уши да чуят и очи-да видят!.pdf
    131.8 КБ · Преглеждания: 288
Горна част