Какво е новото

. ЦЕНЕН УРОК НА ЕДИН БАЩА КЪМ ДЪЩЕРЯ МУ

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
Регистрация
25 Яну 2017
Съобщения
1,290
Оценка на реакциите
0
0_1bd34c_64f465b2_orig



Една дъщеря дошла при баща си и му казала:
- Татко, уморена съм, толкова ми е тежък живота! Имам толкова трудности и проблеми и през цялото време плувам срещу течението. Нямам вече сили, какво да правя?
Вместо да отговори, бащата сложил на огъня три еднакви съда с вода.
В единия съд сложил морков, в другия яйце, а в третия съд изсипал смлени кафеени зърна. След известно време, той извадил от водата моркова и яйцето, и налял в чашка кафето.
- Какво се е променило?- попитал той дъщеря си.
- Моркова и яйцето са се сварили, а кафето се е разтворило във водата- отговорила дъщерята.
- Не, дъще моя, това е само повърхностен поглед на нещата. Виж- твърдият морков като е бил в кипящата вода е станал мек и податлив, а крехкото и течно яйце е станало твърдо. Външно те не са се променили. Променили са само своята структура под въздействието на еднакви неблагоприятни обстоятелства-кипящата вода. Така са и хората. Силните външно, могат да омекнат и да станат слаби там, където крехките и нежните само ще се затвърдят и ще станат по- силни.
- Ами кафето?- попитала тя.
- О, това е най-интересното! Зърната кафе напълно са се разтворили в новата враждебна среда и са я променили, превърнали са я в чудесна, ароматна напитка. Има специални хора, които не се променят от силата на обстоятелствата, те променят самите обстоятелства и ги превръщат в нещо ново и красиво, извличайки полза и знание от тях.



Сегашните временни страдания не заслужават да се сравнят със славата,
която ще се открие в нас.
Римляни 8:18


Защото нашата привременна лека скръб ни спечелва вечна слава,
която далеч я превишава, като не гледаме на видимото, но на невидимото, защото видимото е временно, а невидимото - вечно.
2 Коринтяни 4:17-18



Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • ЦЕНЕН УРОК НА ЕДИН БАЩА.pdf
    130.4 КБ · Преглеждания: 225
Горна част Долу