Какво е новото

. МОЖЕ ДА СИ ФИЗИЧЕСКИ ЖИВ, НО ДУХОВНО ДА СИ МЪРТАВ

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
Регистрация
25 Яну 2017
Съобщения
1,290
Оценка на реакциите
0
0_1b9ec6_9778fc1a_orig



Чуйте една история от реалния живот. Едно младо момиче, разстроено силно от това, че баща й решил да напусне майка й заради по-млада жена, имала кошмарен сън. Тя сънувала, че майка й заедно със нея и по-малката й сестра загинали в автомобилна катастрофа. Когато разказала това на баща си, той съчувствено й казал:“Наистина е ужасно това, което чух, но се радвам, че е само сън.“ Отговорът на дъщеря му бил шокиращ:“Татко, преди да се разбием, аз видях, че зад волана на другата кола беше ти!“
За щастие, мъжът разбрал всичко. Той се покаял и започнал да работи върху възстановяването на брака си.
Вие, които четете това сега, мъже или жени- събудете се! Може би при вас не става дума за развод или прелюбодейство, но за самовлюбеност, която отравя целия ви живот. Печално е, но такива неща като гордост и духовна слепота, понякога не ни дават да се видим. Ние сме живи, но духовно вече сме мъртви. Какъвто и да е грехът, той ни отделя от Бога. Но ето ви и друг пример: „Оставих съпруга си с двете ни малки деца. Знам какво казва по този въпрос Библията, но Бог познава сърцето ми. Той иска аз да съм щастлива.“ И още подобни такива случаи, в които самовлюбения човек търси само своето си щастие, намирайки си оправдание.
Иска ни се да извикаме силно:“Събудете се!“ Грехът ви заслепява и вие обвинявате всички и всичко, вместо да погледнете вътре в себе си. Мнозина от нас си играят игри с Бога. Ето защо днешните "християни" имат малко общо с християните, чийто живот е описан в Библията. Грижите за този свят заглушават духовния живот в нас, както е описано от Исус в притчата за сеяча и семената му. Някои хора остават мъртви за Божиите неща. Ние четем Библиите си, а в същото време унижаваме и съсипваме нашите съпрузи\съпруги. Ние цитираме Библията, но не й се подчиняваме. Ние бързо забелязваме съчицата в окото на другите, но не виждаме гредата в своето. Ние ходим на църква усмихнати, но в нашите домове сме безкрайно раздразнителни. Ние мразим самодоволните хора, но често се гледаме в огледалото с усмивка.
„Стани ти, който спиш, и възкресни от мъртвите, и ще те освети Христос.“
Нашата единствена надежда е духовното съживление.
Мнозина ходят в църква по навик, като на кино. Те са разсеяни и скучаят по време на хвалението и проповедта. Профилите им в социалните сайтове отразяват идеалите на света, но не и работата на Духа. Те си избират приятели, съответстващи на техния стил на живот, но не и такива, които да ги водят да живеят в Бога. Изборът им на музика и кино не се отличава от този, който света гледа и слуша. И което е най- печалното, те дори не усещат раздвоението. Имат религия, но нямат реална връзка с Бога. Трябва да се събудят и да заживеят в светлината на думите от Ефесяни 5:8-13:
„Тъй като някога бяхте тъмнина, а сега сте светлина в Господа, живейте като от рода на осветлените, защото плодът на Духа се състои във всичко, което е благо, право и истинно. Опитвайте каквото е благоугодно на Господа, и не участвайте в безплодните дела на тъмнината, а по- добре ги изобличавайте, защото това, което скришно вършат непокорните, е срамно и да се говори.
А всичко, което се изобличава, става явно чрез светлината, понеже всяко нещо, което става явно, е осветлено.“
Ако вие казвате това:“Да, знам всичко това, но...“, значи имате проблем. Нужно е да се събудите, да се покаете и да подновите връзката си с Бог. Ние трябва да изпълняваме Словото Божие, а не просто да го цитираме. Не можем да смесваме чистотата на Словото с примеси като гордост, завист, омраза или огорчение и т. н. Проблемът не е в Бог, проблема е в нас. Може би тези думи са болезнени за вас, но нека кажем, че и престъпникът и хирургът използват ножа, само че единият за да нарани, а другият- да помогне. Целта на изобличението е да ви помогне, за да станете и да се върнете бързо при Бога, при истината. Да вървиш към истината, това означава да осветиш тези пътища, които ще те освободят. Да осветиш това, което е било скрито-като гордост, завист и т. н. и след това да го предадеш на смърт-да се отречеш от него с цялото си сърце, а не с устата си. И да живееш занапред в Светлината.
Затова добрата новина за тези, които спят или са духовно замъртвели е, че Бог може да ви съживи! На първо място ви е нужно покание, също и молитва, и Неговото вечно Слово. Тези неща са способни да смажат гордостта, да премахнат оправданията и да смекчат сърцето, и да решат и най-сложните ситуации.
Събудете се! Спрете да плувате по течението! Възможно е да си физически жив, но духовно да бъдеш мъртъв. Вие трябва да спрете да обърквате Божието търпение с Неговото одобрение! И ако наистина имате поне малка искрица любов към Бога, не я оставяйте да угасне! Ако ви липсва покаяние и осъзнавате това, искайте от Бога и той ще ви даде. Бог е Бог на невъзможните неща, Бог на чудесата! Ако сте искрени, викът ви ще бъде чут. Бог няма да отмине сърцето, което е съкрушено.
Сега, „днес“ е последен шанс, „утре“ не ни принадлежи. Сега е времето за очистване, времето за равносметка. Последно време е. Използвайте благовремието, използвайте последната благодат, която все още тук. Побързайте и се върнете при Бога докато още ви чака, утре може да е късно, може да ви отмине.
Не забравяйте притчата за десете девици, да не би да останете пред заключената врата. Не забравяйте и другите думи на Господ Исус Христос, казани в евангелието от Матей, гл. 25 отнасящи се за овците и козите. Помнете и това:“Не всеки, който Ми казва:Господи! Господи! ще влезе в Небесното царство, но който върши волята на Отца Ми, Който е на небесата.“ (Матей 7:21)
Кое е по-важно за вас-ако сега не можете да го разберете, ще го разберете един ден на Съда! Да не бъде!
Защото този живот тук е само миг от Вечността.
Бог да ви даде да вземете правилното решение!​






Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • МОЖЕ ДА СИ ФИЗИЧЕСКИ ЖИВ, НО ДУХОВНО ДА СИ МЪРТАВ.pdf
    286.4 КБ · Преглеждания: 231
Горна част Долу