Какво е новото

. ЖИВОТЪТ НА ХРИСТОС В МЕН

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
Регистрация
25 Яну 2017
Съобщения
1,290
Оценка на реакциите
0
0_2172df_ea26a1fb_orig

ЖИВОТЪТ НА ХРИСТОС В МЕН

От момента, когато Бог ви е дал живот в Христос, Той иска да знаете, че вярата е връзката между това, от което се нуждаете, и от неограниченото изобилие на Този, Който сега живее в сърцето ви. Всички чудесни неща, които Бог е приготвил за вярващите, се намират в Него.
Христос е нашата чистота в един свят на аморалност и грях.
ТОЙ Е НАШАТА ПОБЕДА В ЕДИН СВЯТ НА ИЗКУШЕНИЕ
И ДУХОВНА БОРБА!
И понеже Господ Исус Христос живее в нас, чрез нашия живот Неговата любов може да достигне до нуждаещите се хора. ЕДИНСТВЕНИЯТ ЖИВОТ, КОЙТО БОГ ОДОБРЯВА, Е ЖИВОТЪТ НА ХРИСТОС! Удивителен е фактът, че "Христос живее в мен!"
Ако попитате "Как може това, което Бог ми е предоставил на разположение в Христос, да стане действено?" Това е добър въпрос, защото той показва голямата разлика между чисто интелектуалната вяра и практическата вяра.
От този въпрос проличава и искреният стремеж към действащата вяра.
Простият отговор е, че животът на Христос в нас ни е подарен в отговор на нашата благодарност! Най- добрата възможност да изразите своята спасителна вяра в Христос е благодарността към Него за опрощаването на вашите грехове. Благодарете на Господ Исус Христос за вашето спасение! Благодарете Му, че живее във вашето сърце!
Когато дойде изкушението, а това непременно става, благодарете Му, че Той е победителят, и че Той е точно това за вас, от което се нуждаете, че Той е винаги тук, когато имате нужда от Него! Павел казва: "без вяра не е възможно да се угоди на Бога".
Обаче АКО С ВЯРА МУ БЛАГОДАРИТЕ, ЩЕ ВОДИТЕ ТАКЪВ ЖИВОТ, КОЙТО РАДВА БОГА!
Когато дарите на Бога живота, който още ви остава, спомнете си думите на апостол Павел:
"За всичко имам сила чрез Онзи, Който ме подкрепява."

"А Бог на мира, Който чрез кръвта на единия вечен завет е въздигнал от мъртвите великия Пастир на овцете, нашият Господ Исус, дано ви усъвършенства във всяко добро нещо, за да вършите Неговата воля, като действа във вас това, което е угодно пред Него, чрез Исуса Христа, Комуто да бъде слава във вечни векове. Амин."
 

Прикачени файлове

  • ЖИВОТЪТ НА ХРИСТОС В МЕН.pdf
    92.4 КБ · Преглеждания: 177
Последна редакция:
Горна част Долу