Какво е новото

. ДА ВИДИШ БОЖИЯТА ВОЛЯ В СКРЪБТА И ДА СЪХРАНИШ СВЕТИЛНИКА СИ

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
0_1f1cb3_55acec7b_orig



Народе Мой, първо показах на Давид, че Аз съм с него когато настъпваше на лъвове, на мечки и на Голиат. После му показах, че Аз съм с него и когато бягаше от преследването на Саул. Първо Давид беше побеждаващ и настъпващ, после той беше преследван и бягащ. Но Аз бях с него винаги. Също така, както бях с праведния Йов в просперитета му, така бях с него и в поразяването му от проказата. Така също, Аз бях и с Мойсей, когато той беше в двора на фараона и не го оставих и в пустинята, когато пасеше стадата на тъста си. Но това е различно Божие присъствие, различни изпитания и различен опит, който Моите деца придобиват в своя път с Мене. Едно нещо е да знаете, да виждате и да разбирате, че Господ е с вас в дадено време и ви благославя и пази, и съвсем друго нещо е да виждаш Неговата помощ и в долината на скръбта. Давид се хвалеше смело пред братята си, че е побеждавал и разкъсвал лъвове, когато те са идвали при стадото му. Но беше ли му лесно на Давид да чувства Моето присъствие до себе си и да вижда Моята воля, когато беше преследван от Саул? Той беше добър пастир, но за да стане и добър цар, Давид трябваше да мине по пътя на гонението и да се научи да вижда във всичко в живота си Моята воля.
Лесно е да се разбира и приема любящия и грижовен Бог, но лесно ли е да се приеме, че също така, Неговата суверенна воля е и в скръбта, лишенията, болестите и гонението?
Мнозина от вас, народе Мой, са вкусили от Моето благословение, Моята любов и Моята грижа за вас, защото знаете, че Аз се грижа за децата Си и ги защитавам. Но понеже Аз искам да ви приготвя за царе и свещеници, затова е нужно да преминете по пътя на скръбта, лишението и гонението, и във всичко това да видите Мен и Моята воля. Понякога ще ви бъде трудно да чувствате присъствието Ми с вас в изпитанията ви, но Аз ще бъда с вас! Защото Аз трябва да ви преведа през пътя на Давид и на много други хора на вярата, за да бъдете приготвени за царе и свещеници.
На вас ви е трудно да приемете като благословение от Мен изпитанията в живота си, но Аз ви казвам, деца Мои, че и в тях благословението Ми за вас няма да е по-малко, но ще е още по-голямо! Защото тези последни изпитания ще помогнат на Моята Невяста да устои и да достигне Царството!
Да съхраниш светилника си горящ, когато в живота ти е скръб след скръб, лишение след лишение, и когато в тази тъмнина е трудно да чувстваш присъствието Ми до теб-в това е победата!
Моята Невяста трябва да се научи да се запаси с масло, винаги да го има в наличност и да се научи как да съхрани светилника си горящ в най-тъмния мрак!
Аз, вашия Господ, не искам да ви виждам хленчещи и унили, когато ви се налага да бягате през планините заради преследването на Саул! Но искам вашите светилници и в тези тъмни планини да продължават да горят със светлината на Моята правда и Моята истина! Аз искам вие да се научите да се радвате и в скърбите, разбирайки Моят замисъл и готови да изпълнявате Моята воля в тях! Защото това е да сте будни!
„Кръстът ви да бъде препасан и светилниците ви запалени, и бъдете сами вие прилични на човеци, които чакат господаря си да се върне от сватба, за да му отворят незабавно, щом дойде и похлопа. Блажени ония слуги, чийто господар ги намери будни, когато си дойде, истина ви казвам, че ще се препаше, ще ги накара да седнат на трапезата и ще дойде да им прислужи.“ Лука 12:35-37
Амин.

Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • ДА ВИДИШ БОЖИЯТА ВОЛЯ В СКРЪБТА И ДА СЪХРАНИШ СВЕТИЛНИКА СИ В НАЙ-ТЪМНИЯ МРАК.pdf
    563.7 КБ · Преглеждания: 222
Горна част