Какво е новото

. НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ НА СТРАХА ДА ВИ ВЛАДЕЕ

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
Регистрация
25 Яну 2017
Съобщения
1,290
Оценка на реакциите
0
photo_2021-01-28_19-58-27.jpg



В днешно време различните медии и интернет са достъпни за всички. Християните също черпят информация от тях, но мнозина забравят, че тя може да е от лъжлив източник и се потдават на написаното в дадена информация. По такъв начин, когато тази информация съдържа пророчество за идващите неща в живота на Земята, което е негативно, човека бива нападнат от страх и паника. Да си спомним само колко много „пророчества“ за разрушения и бедствия в Америка имаше през миналата година, също и за краят на света и т. н. Мнозина от християните, неутвърдени в истината, която е Христос се потдават също на страха и се паникьосват, тревожейки се за бъдещите дни. И за това нещо са отговорни така наречените им пастири, които участват в тази заблуда. Например, Дан Коверстоун, пастор в Кентъки, който пусна видеоклипове през миналата година, предсказващи разрушения и хаос в САЩ.


Ние знаем, че Бог говори чрез сънища и видения, но трябва и да знаем да разпознаваме кои наистина са от Него. Знаем, че трябва да изпитваме нещата. Предсказанията на този пастор разпространяват вирус на страх, който е по-опасен от истинсите вируси. Ковърстоун казва, че не е пророк, но е сигурен, че е чул Божият глас.Той пророкува за голям хаос, за пандемия, за разрушения и война през 2020г. Милиони хора са гледали това, така че можете да си представите нивото на паника, което нараства сред християните, които вече са били травмирани от коронавируса и горящите сгради в Портланд, Сиатъл и други градове.


Пасторът съветва хората да купуват оръжия и да се запасяват с храна, боеприпаси и алтернативни валути, за да се защитят, когато избухнат още сътресения и банките останат без пари. Така че, това мъдрост от Бога ли е, това водителството на Бога ли е? Хората, които са изплашени от подобни видеа, или се чувстват длъжни да ги споделят с колкото се може повече хора, трябва сериозно да се замислят дали следват Истината. Те трябва да размишляват върху Божието Слово и горещо да се молят за просветление на умовете и духовете си. Само тогава ще могат да различат истината от лъжата.
Ние трябва да гледаме в невидимата сфера, а не в проблемите.
Да, ще има хаос, ще има болести и разрушения, предупредени сме от Бога за това чрез Словото Му. Но трябва ли да се объркваме и да допускаме страхът да ни завладее? Ако познаваме Словото Божие и ако Христовия Дух живее в нас, това няма да стане. Да, може да дойде към нас, защото ние сме в плът на Земята, но ние трябва да го разпознаем и да му се съпротивим, стоейки твърдо във вярата. Стоейки в Христос ще имаме разпознаване и няма да се заблудим с другите от света.
Ще знаем, че когато един човек, било той и християнин, черпи своята информация изключително чрез различните медии (вярвайки им), той ще бъде пропит с негативна енергия и ще я излъчва чрез думите си. Единственият начин да спим спокойно в това безумно време е да увеличим времето си в молитва и Божието Слово. Да запазим мислите си в Исус е предизвикателство, когато медиите всеки ден ни бомбардират с лоши послания. Исая ни казва:

„Ще опазиш в съвършен мир непоколебимия ум, защото на Тебе се уповава.“ (Исая 26:3)

Да си спомним и за слугата на Елисей, който когато видя колесниците на врага, заобикалящи града, почувства униние и страх, но когато Илия се помоли за него, очите му се отвориха, за да видят, че невидимите ангелски армии на Бога са по-многобройни от тях. (4Царе 6:15-17)
И нещо много важно- не поставяйте ничии пророчества наравно с Писанието. Християните са склонни да правят пророчествата сензации. Страшните заглавия няма да спрат. Не е нужно да сте пророк, за да разберете, че ни очаква сериозна криза.
Ние живеем в последното време, белезите за което са налице. Ще има сериозни изблици на насилие, ще има болести, глад и бедствия. Някои политици, журналисти и активисти вече са използвали думата „война“, за да разкрият своите намерения. Но Библията трябва да ни изпълва с надежда, че нашият Бог ще ни защити от тази буря! Вместо да се тревожим, нека се молим горещо и да чакаме Бог да ни говори. Нека стоим на Канарата твърдо и непоклатимо.
Сатана иска да открадне, убие и унищожи, но нашият любящ Баща иска да ни обнови, възстанови и спаси от враговете ни. Независимо от това колко тъмно ще става около нас, колкото и вълнения да избухнат в нашите градове и държави, нашият отговор трябва да бъде обръщане към Божието лице, за да потърсим Неговата помощ.

Ние не трябва да се притесняваме, да се предаваме или да се крием от страх. Ние се доверяваме на Бога, защото знаем, че Неговите невидими ангелски армии са по-силни от тъмните сили, които ни заплашват и ни всяват страх. Вместо да очакваме гибел и мрак, нека да гледаме към Бога, Който ще ни отведе в Царството на вечна радост и любов в Своето присъствие. Вместо да се крием в домовете си с оръжия и консерви, нека прогласим от покривите си, че Исус може и днес да спасява окаяните и грешни човешки души, и че спасението е даром, само чрез жива вяра в Него Самият. Изкупителят на света дава на Своите последователи план за битката, в която те са призовани да участват и ги кани да пресметнат цената. Той ги уверява, че в Неговата армия ще има силни ангели, които ще помагат на онези, които вярват в Него, да се бият смело. Един ще преследва хиляда, а двама ще прогонят тъмнината - не чрез своята сила, но чрез силата на Всемогъщия. Всеки има своето място и предназначение. С тях е Вождът на Господните войнства, Който командва армията и ги води към победа.
Когато сърцата ни са свързани с Христос, ние винаги сме мотивирани и напътствани да правим избор, който се движи към Него. От друга страна, когато сърцето ни не е с Него, а със самите нас, този път води далеч от Него. Също така имайте предвид, че духовния растеж понякога идва чрез преодоляване на страданието и злото, и най-вече чрез преодоляване на страховете в нас. За да расте вярата ни, е необходимо да изпитаме ситуации, в които знанията са ограничени и се изисква използването на вяра. За да расте любовта ни, са необходими ситуации, в които любовта отсъства, и където се изисква безусловна любов. За да расте смелостта ни, средата трябва да бъде изпълнена с трудности и разочарования, със страхове, които хвърлят предизвиквтелство към силата на характера ни. За да възрастява надеждата ни, ситуациите, пред които сме изправени, трябва да бъдат изпълнени с неопределеност и несигурност. За да възрасте истината в нас, ние трябва да се сблъскаме с предизвикателствата на заблудата и лъжата.
Да, поради своята човешка слабост, християните могат да се страхуват и треперят при вида на многобройните армии на тъмнината, но те могат и да се радват също като слугата на Елисей, гледайки към Божиите ангели, готови да служат на онези, които ще наследят спасението. Те могат да се радват, осъзнавайки, че Вождът на Господната армия ще ги води напред във всяка битка с враговете. Нашият вожд е Победител! Вървете напред към победата! Доверете Му се! Онези, които се уповават на Него, няма да се боят. Стихотворението долу е израз на предадената на Бога душа, бъдете благословени думите му да бъдат и вашата молитва към Бога! Амин.



Аз ще се доверявам на Теб,
Ти си силен воин, могъщ в битка.
Аз ще се доверявам на Теб,
Ти си основния камък,
в Теб изграждам живота си.
Ти си твърдата моя опора
и аз се прекланям пред Теб,
Ти си моят Господ и няма друг.
Аз ще се доверявам на Теб,
защото Ти ме водиш по тази Земя.
Аз ще се доверявам на Теб,
защото всичките ми дни са в Твоята ръка.
Аз ще се доверявам на Теб,
защото живота ми е в Твоята воля.
Аз ще се доверявам на Теб,
И само Ти един ще ми помогнеш.
Аз ще се доверявам на Теб,
и ще следвам Твоите завети.
Аз ще се доверявам на Теб,
Ти си моят Господ, аз зная това.
Аз ще се доверявам на Теб,
на Теб сърцето цяло ще отворя.
Аз ще се доверявам на Теб,
пред Теб аз слагам всичко.
Аз ще се доверявам на Теб,
Ти знаеш най-добре от какво се нуждая.
Аз се доверявам на Теб!




Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • НЕ ПОЗВОЛЯВАЙТЕ НА СТРАХА ДА ВИ ВЛАДЕЕ.pdf
    385.4 КБ · Преглеждания: 197
Горна част Долу