Какво е новото
ПРИЕМАЙКИ СЛОВОТО НИЕ ПЛАНИРАМЕ ПОБЕДАТА СИ (Вярата)

. ПРИЕМАЙКИ СЛОВОТО НИЕ ПЛАНИРАМЕ ПОБЕДАТА СИ (Вярата)

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
Регистрация
25 Яну 2017
Съобщения
1,290
Оценка на реакциите
0
photo_2021-10-09_20-19-58.jpg
„А вярата е даване на твърдата увереност в неща,
за които се надяваме, убеденост в неща,
за които се надяваме, които не се виждат.“

Евреи 11:1


Според други преводи: „Вярата означава, че сме уверени в това, на което се надяваме, убедени в това, което не виждаме“. - „Вярата е да постигнеш това, на което се надяваш“. И още: „Вярата е гаранция, че това, на което сме се надявали, накрая стана наше“.
Има различни видове вяра. Всеки, спасен или неспасен човек, има обикновена човешка вяра. Гореспоменатият цитат обаче говори за свръхестествена вяра - вяра, която вярва със сърцето, а не това, което чувствата ни могат да ни говорят или очите ни виждат. С други думи, вярата е да хванеш нереалността на надеждата и да я пренесеш в сферата на реалността.
Вярата расте от живото общение с Бога и с Неговото Слово. Горният текст описва вярата като „увереност в невидимото“.

Например: Човек се надява на своята си сила, за да извърши необходимо нещо. Вярата казва: Господ е сила на живота ми.(Псалм 27:1) „С Бога мой стена прескачам.“ (Псалм 18:29) Или: човек е притиснат от обстоятелствата в живота си и разчита на човешка подкрепа, или на своите сили да се измъкне от тях. Вярата казва:“Ти, Господи, си щит около мене, слава моя и Този, Който повдига главата ми.“ (Псалм 3:3) „Спокойно ще легна и ще спя, защото само Ти, Господи, ме правиш да живея в безопасност.“ (Псалм 4:8)

Вярата ще каже за себе си всичко, което казва Словото, защото вярата в Бог е просто вяра в Неговото Слово и пълна увереност в неговото изпълнение. Надеждата казва: „Някой ден ще го имам“. Вярата казва: "Аз имам това сега."
Ние действаме от позицията на това, в което вярваме. Сами правим избора дали ще бъдем колебаещи се и съмняващи се хора, или ще сме хора на вярата, ще вярваме във всичко, което Бог е казал, ще вярваме в Божията свръхестествена грижа, ще вярваме в отворени прозорци на Небето и ще казваме: Вярвам и затова виждам. Вярвам и затова живея. Вярвам, защото знам кой е моят Отец, кой е моят Спасител и кой съм аз в Него. Вярвам, защото осъзнавам какво е направил за мен на кръста и знам със сигурност, че любовта Му към мен е безгранична, защото Го познавам, доверявам Му се напълно за всичко. Амин.

Превод: Светлина за теб
 
Последна редакция:
Горна част Долу