Какво е новото

. ЩО Е ПОКАЯНИЕ?

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
Регистрация
25 Яну 2017
Съобщения
1,290
Оценка на реакциите
0
0_2172f8_240d49a2_orig


ЩО Е ПОКАЯНИЕ?

"Покайте се, защото Царството Божие наближи." (Матей 4:17)

Това беше първата проповед на Исус. Един беден дърводелец, който не написа нито една книга, не нарисува нито една картина, не остави нито едно стихотворение, не композира нито една мелодия, но обърна целия свят с призива за покаяние и раздели човешката история на "времето преди Христа" и "времето след Христа".
Той вдъхнови хиляди творци да Го възвеличат в творбите си. Ако Той бъде изваден от човешката култура, тя просто би рухнала.
ПРОПОВЕДТА ЗА ПОКАЯНИЕТО БЕШЕ ГЛАВНАТА ЗАДАЧА НА НЕГОВИТЕ УЧЕНИЦИ.
С нея Йоан Кръстител проправяше пътя Му. Тя е същата и до днес.
ЩО Е ПОКАЯНИЕ?
Покаянието е изместване на центъра. Що се отнася до греха- центърът съм аз.
Що се отнася до облагите, центърът са по- нуждаещите се. Покаянието е признание, че за нещастията, които са ме сполетяли, е виновен не Бог, Който ги е допуснал в живота ми, а аз, който съм съгрешил. То е признание, че те са твърде малко в сравнение с онова, което Спасителят е претърпял на кръста за мен.
ТО Е ПРЕОЦЕНКА НА САМИЯ СЕБЕ СИ В СВЕТЛИНАТА НА БОЖИЕТО СЛОВО, ИЗПОВЕД ПРЕД БОГА И ЧОВЕЦИТЕ, ПОГНУСА И ОТРИЧАНЕ ОТ ГРЕХА И САТАНА, И ИСТИНСКО НЕЖЕЛАНИЕ ТОВА ДА СЕ ПОВТОРИ!
Словото нарича покаянието скръб по Бога. АКО ТО Е ИСКРЕНО, ЧОВЕК НЕ СРАВНЯВА СЕБЕ СИ С ДРУГИТЕ, С ЦЕЛ ДА ИЗЛЕЗЕ ПО- ДОБЪР ОТ ТЯХ, А С ИЗИСКВАНИЯТА НА БОГА, ЗА ДА ВИДИ КОЛКО МНОГО НЕ МУ ДОСТИГА!
Покаянието е дар от Бога. Бог го дава поради изповедта и степента на нейната искреност.
ПРОДУКТ НА ТОЗИ ДАР Е ЕДНА ИСТИНСКА ПРОМЯНА!
Промяната е мярката за покаянието! Най- важната черта на тази промяна
е способността да прощаваме."И прости ни дълговете наши, както и ние прощаваме на нашите длъжници." "Блажени милостивите, защото на тях ще им бъде показана милост."
Търсим милост от Бога. А дали ще я получим? Да, ако самите ние сме милостиви.
Простени ли са греховете ни? Да, ако ние сме простили на длъжниците си.
Забележете, не на тези, които заслужават, а на длъжниците, на тези, които не заслужават.
Както и Бог ни прости без да го заслужаваме.Нали наричаме себе си християни!
ЩО Е ХРИСТИЯНИН? ТОВА Е ЧОВЕК КАТО ХРИСТОС! Най- напред милостив и прощаващ, а после и всичко останало. И стигаме до любовта. Исус Христос завладя света, защото го направи със силата на любовта. Може ли да има вяра без любов?
Може, но такава вяра е мъртва.
Христовите обещания за Неговата Църква са не монопол над вярата, власт, почести и земна слава, а присмех, гонения и смърт.Но Христос също казва за Църквата Си, че "и портите адови няма да й надделеят".Неговата Църква е основана на Самия Христос!
Тогава: защо днес много от тези, които наричат себе си християни нямат чертата на покаянието- ПРОМЯНАТА?! И защо в толкова много от тях липсва тази любов, за която се говори в Словото Божие? С кого се сравняват те?
С Христос ли, или...? Къде е тяхната прицелна точка? В Небето или тук на Земята?
И за това си има отговор в Словото- "по плодовете им ще ги познаете"
А плодовете са продукт на промяната!
Знаем и какво пише за "сухите пръчки, които не дават плод". Тогава: боим ли се от Бога?
Или си мислим, че няма страшно щом сме повярвали и изповядваме Христос?!
НЕ- БОГ НЕ ТЪРСИ ВЯРВАЩИ, ТЪРСИ ВЕРНИ, БОГ НЕ ТЪРСИ ХРИСТИЯНИ,
ТЪРСИ ХРИСТОВИ! ХОРАТА, В КОИТО ХРИСТОС СЕ Е ИЗОБРАЗИЛ! ТОВА Е ЦЪРКВАТА, ЗА КОЯТО ГОСПОД ИДВА!
Все още Бог ни е оставил малко време, за да се събудим и отрезвеем за истината.
Да се приготвим за Него, за да бъдем с Него!
ЦЪРКВО ХРИСТОВА- СЪБУДИ СЕ, ПРИГОТВИ СЕ! ОБЛЕЧИ СЕ В СВАТБЕНА ПРЕМЯНА!
Защото всеки, който я няма, ще бъде изхвърлен вън!
Нека всеки бъде бърз да изпитва себе си, за да коригира живота си навреме и да не пропусне Сватбата на Агнето! Амин.
 

Прикачени файлове

  • ЩО Е ПОКАЯНИЕ.pdf
    60.5 КБ · Преглеждания: 179
Горна част Долу