Какво е новото

. ЛЮБОВТА НА МНОЗИНСТВОТО ЩЕ ОХЛАДНЕЕ

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
Регистрация
25 Яну 2017
Съобщения
1,290
Оценка на реакциите
0
1568559325097.png



ЛЮБОВТА НА МНОЗИНСТВОТО ЩЕ ОХЛАДНЕЕ





Когато Христос говори за последното време и за Своето идване, Той казва някои белези за това събитие. Ето един от тях:„И понеже ще се умножи беззаконието, любовта на мнозинството ще охладнее.“ (Матей 24:12)Вече наблюдаваме „умноженото беззаконие“ в нашето време. Но най-тъжното е, че виждаме това не само в нашия грешен свят, не само в живота на невярващите, но го виждаме и сред вярващите. Това, което дори не можеше да си представим преди около 50 години, сега вече се смята за нормално: алкохол, тютюнопушене, развод, сексуално съблазнителни дрехи, светска музика и т.н.Божието име, което трябва да бъде свято за християните, се обезславя и спуска до нивото на „приятел“ или „добър дядко“, който е длъжен винаги да ни обича и да изпълнява всичките ни прищевки. Защо се случва това?- Защото страхопочитанието и благоговението към Бога се губят. Страхът от Бога, който трябва да присъства в живота на всеки вярващ, много често изобщо липсва, освен това мнозина го смятат за „останка от миналото“.„Не се страхувайте от Бога! Той е наш най-добър приятел! Живейте и се радвайте и не се притеснявайте! ” Това свойско отношение отпуска вярващите и те спокойно съгрешават и живеят както си искат, защото най-добрият Приятел ще разбере, и ако има нещо-ще им прости. Обаче Христос каза това:“Вие сте Ми приятели, ако вършите онова, което ви заповядвам.“ (Йоан 15:14) Така че, да нарече Христос свой приятел може само този, който изпълнява Неговата воля и живее според Неговото учение. А така може да живее само онзи, който има страх от Бога! Защото без благоговение към Бога не може да става дума за изпълнение на волята Му и послушание към Него. И един ден може да чуете страшните думи на Господа: “никога не съм ви познавал, идете си от Мене вие, които вършите беззаконие.“ (Матей 7:23)Защото Самият Бог казва: “Ето на кого ще погледна: на онзи, който е смирен и съкрушен духом, и трепери от словото Ми.“ (Исая 66:2)Не е достатъчно да знаем за Христос, дори да цитираме дословно Неговите думи, много по-важно е Той да ни познава! Трябва да имаме лична и близка връзка с Него. Трябва да живеем според учението Му, да бъдем смирени пред Него като внимаваме за всичко в живота си. Затова, скъпи приятели, нека всеки побърза и погледне в сърцето си: има ли благоговение и страхопочитание към Бога? Святия страх, който всеки повярвал в Бога и приел Неговия Син Исус Христос за свой Спасител трябва да има, е нещо различно от обикновения страх. Не страх, че ще бъдеш наказан заради нещо, а страх да не огорчиш Този, Който толкова много те е възлюбил с думите или делата си.Нещо повече: страхът от Бога трябва да се увеличава в живота ни, според мярката на това как възрастява и любовта ни към Него. Имаме ли това и умножава ли се в нас? Също така, Христос казва:“Невъзможно е да не дойдат съблазните, но горко на онзи, чрез когото идват.“ (Лука 17:1)Отстъплението и грехът са сред вярващите, но горко на този, чрез когото те идват, и в когото се намерят. Затова, ние трябва да бъдем много внимателни и да пазим себе си чисти пред Бога, защото Той е казал:“Бъдете святи, както Аз съм свят.“ (1Петър 1:16) и: “Изработвайте спасението си със страх и трепет.“ (Филипяни 2:12)Днес още е благоприятно време да се спрем и да погледнем в живота си, и да си зададем простичкия въпрос:Как живея аз? Има ли грях в живота ми, давам ли повод за съблазън на братята и сестрите ми в Господа? Изобразява ли се Христос в мен? (Галатяни 4:19) Аз явявам ли се Христово писмо? (2Коринтяни 3:3) Какво пише на скрижалите в сърцето ми? Любовта в мен охладняла ли е? Всички тези въпроси са много сериозни! Нека се оставим на мощната ръка на Господа да ни очисти от всяко зло и да ни насочва да вършим Неговата воля, която е най-доброто нещо за нас! (Римляни 12:1,2) Нека се оставим Бог да ни приготви за вечността с Него, защото това става само тук и сега!Бог да ни благослови всички! Амин.






Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • ЛЮБОВТА НА МНОЗИНСТВОТО ЩЕ ОХЛАДНЕЕ.pdf
    245.4 КБ · Преглеждания: 235
Горна част Долу