Какво е новото

. ОТ ДНЕВНИКА НА ЕДИН МЛАД МИСИОНЕР

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
Регистрация
25 Яну 2017
Съобщения
1,290
Оценка на реакциите
0
0_1b67a2_732591ba_orig



Пишейки една вечер тези думи в своя дневник, младия мисионер нямал представа, че те ще бъдат последните му думи, и че това ще бъде последната му нощ. На следващата сутрин, туземците от племето, в което той евангелизирал, безмилостно го убили.
Ето какво написал той в онази вечер:
„Аз съм един от тези, които са призовани да вървят до края. Аз имам силата на Святия Дух! Връщане назад няма! Аз прекрачих чертата! Аз излязох от зоната на удобството, решението е взето- аз съм ученик на Исус Христос! Аз няма да погледна назад, няма да отслабна, няма да намаля темпото, аз няма да се върна назад! Моето минало е изкупено, настоящето ми е осмислено, бъдещето ми е в безопасност. Аз приключих завинаги с безсмисления живот, с ходенето по периферията, с малките планове, с покланянето пред нечестивите колене, с мързела, с безцветните мечти, с изопачените видения, с баналните земни разговори, с правенето на дела и грешните цели. Аз съм един от тези, които са посветени на това, да отидат до края! Вече не са ми нужни думи, не се нуждая от длъжност, аз не искам известност, не искам непременно аз да съм прав, аз да съм непременно на върха, аз не завися от признание и похвали, от уважение или награди. Аз съм един от тези, които са предадени на това, да отидат до самия край!
Сега аз живея в Божието присъствие. Аз се държа за вярата, аз обичам с търпение, живея с молитва и упорито се трудя. Аз съм един от тези, които са предадени на това, да отидат до самия край! Аз съм устремен напред! Погледа ми е твърд, целта ми е Небето, моят път е тесен, моят път е трънен. Аз нямам много спътници, но моя Водач е надежден и моята мисия-ясна. Невъзможно е да ме купят, да ме накарат да направя компромис, да ме задържат или примамят. Невъзможно е да ме накарат да се върна назад или да отида в заблуждение. Мен не могат да ме задържат!
Аз няма да се проваля, ако е нужно да жертвам себе си, няма да се съмнявам, когато нещастието дойде, няма да седна на масата за преговори с врага ми, няма да се колебая в морето на славата и няма да бродя в лабиринта, наречен посредственост. Аз няма да се предам, няма да замлъкна, няма да отслабна и няма да изгоря, докато не изговоря благовестието, докато не се довлека до самия край-докато не заплатя цената! Докато не събера всичко и не достигна самия край с Христос! Аз съм един от тези, които са предадени на това, да отидат до самия край- аз съм ученик на Христос! Аз ще продължавам да вървя до Неговото идване, аз ще давам, докато имам, ще праповядвам, докато всички познаят истината, ще работя, докато Той не каже: „Стига.“ И когато Той дойде да вземе Своите Си, няма да Му е трудно да ме познае, защото аз съм посветил живота си на това-да бъда един от тези, които са предадени на това, да отидат до самия край!“​


"Защото всичко, което е родено от Бога, побеждава света, и тази е победата, която е победила света, нашата вяра "
1 Йоан 5:4



Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • ОТ ДНЕВНИКА НА ЕДИН МЛАД МИСИОНЕР.pdf
    194.7 КБ · Преглеждания: 194
Горна част Долу