Какво е новото

. РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ГЛИНЕНИЯ И КАМЕННИЯ СЪД

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
0_1edfd3_5c6d1387_orig


Така казва Святия дух: Да бъдеш глинен съд в ръцете на Бога е по-добре, отколкото да бъдеш каменен. Защото глината може да се меси и от нея да се направи съд за Божия употреба. А камъка колкото и да го удряш и дялаш, той си остава камък, и от него може да се направи само каменно изделие. И в това е голямата разлика между каменните и глинените съдове. Глинения съд знае своята нищожност и крехкост, затова цялата му ценност е в това, което го изпълва и в употребата му. И ако глинения съд не се напълни и не се употребява, той просто се изхвърля, защото в самия него няма никаква ценност. Също така, зависи много и с какво е изпълнен глинения съд, от което зависи и неговата употреба- дали е за почетна или не!

Каменния съд е непоколебим в своята якост и дори да е празен, той осъзнава своята каменна твърдост. Затова, това което го изпълва е второстепенно, защото той е главният в своята якост и то не представлява истинската му ценност. Самият каменен съд е твърд и устойчив, и дори празен, той представя себе си за много ценен.
И макар в Моето Царство да има и твърди съдове, направени от каменни видове, всички те са направени от благородни метали- злато, сребро и мед, които Аз съм претопил от тези видове на Моят огън. Затова, такива съдове се употребяват от Мен в Моят храм. Така че, Аз употребявам и твърди и здрави съдове, но те не са направени от обикновен камък, а от Моите благородни метали.
И това са тези, които са били верни и посветени на Мен, когато преди са били глинени съдове. Защото те първо са били глинени съдове, като формата за изливане на съда от благородния метал.

Народе Мой, стреми се да бъдеш мека глина в Моите ръце, за да приготвя от вас нужен за Мен съд, който да бъде изпълнен от Мен! И това, което ви изпълва да носи слава на Мен, а не на вашия съд! И когато вашите вярност и посветеност бъдат пълни към Мен, тогава ще ви употребя за Моя слава и за Моето Царство. Но преди това, ще Ми послужите като глинен съд.
И тъй, народе Мой, стреми се да Ми бъдеш верен дори в своят глинен съд, така че според мярката на своята посветеност и вярност в него, Аз да пожелая да направя от вас скъпоценни съдове за Моят храм! Защото такива съдове Аз ще внеса в Моя храм и всичко зависи от вашата вярност и пълното ви посвещение на Мен!

„Верният в най-малкото и в многото е верен, а неверният в най-малкото и в многото е неверен.“ (Лука 16:10)

Стремете се не да бъдете нещо в очите на хората, или в своите очи, но да бъдете угодни на Мен, за да станете скъпоценни в Моите очи! Вие трябва да сте нищо за себе си и другите, за да бъда Аз всичко във вас! Амин.

Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • РАЗЛИКАТА МЕЖДУ ГЛИНЕНИЯ И КАМЕННИЯ СЪД.pdf
    83.3 КБ · Преглеждания: 236
Горна част