Какво е новото

. УСЛОВИЯТА ЗА БЕЗОПАСНОСТ В ХРИСТОС

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
0_1f103d_46667994_orig



Народе Мой, Тези от теб, които уверено говорят, че Аз ви пазя от всякакви беди, трябва най-сетне да разберат истината, че Аз имам много сериозни условия за вашето опазване! Защото за опазването ви от скръбта има само едно място за безопасност и това е Моята зона на безопасността, в която стоят всички Мои праведни и истинси деца, които ходят в пълно послушание на Мен и изпълняват Моята воля, умирайки за своята си!
Мнозина от вас говорят и вярват, че Аз ви пазя само заради това, че вие сте повярвали в Мен и сте признали Моето съществуване. Човешката гордост казва:Ще вървя смело напред и вярвам, че Бог ще ме пази! Но с това, народе Мой, ти Ме изпитваш! Защото Аз ви пазя не според вярата ви в Мен, а според вашето доверие в Мен, според посвещението и пълното ви покорство на Мен!
Ако това се умножава във вас и вие ходите с послушание на Моята воля, тогава Аз наистина, според милостта Си, мога да ви защитя от скърбите. Защото в Словото Ми пише:“Който е праведен пред Мене, ще живее чрез вяра.“, а не това, че чрез вярата си той ще стане праведен!
Ето, Аз посях във вас Своите семена, народе Мой, но вие дадохте и на врага да посее своите плевели, затова, вие вървите една крачка напред и две назад! Моята пшеница пораства във вас на 1см, а плевелите изведнъж на 3см, заради това, мислите ви са блуждаещи и вие се хвалите с бързо растящата ви зеленина. Но не осъзнавате и не разпознавате, че така бързо растат плевелите, а не пшеницата и дори се хвалите пред Мен със своя буен ръст, и искате Аз да ви пазя от бедите! Но само скърбите и изпитанията могат да ви помогнат да се отворят очите ви, за да видите истинския си ръст! Защото скърбите, това е Моят вятър върху полето на сърцата ви, който е опасен за тънките и бързо издигнали се кълнове на плевелите! Следователно, когато Моят вятър духа върху тях, те се свеждат и пречупват, и тогава на пшеницата, ако все още расте и пробива във вас, й става възможна да се издигне към светлината.
Днес Аз духам със Своя силен и очистващ вятър върху полето на сърцата ви, за да унищожа така бързо разрастващите се плевели! И те падат и умират, за да порасне пшеницата в сърцето на Моя истински народ! В тези скърби и изпитания става ясно какво всъщност е израснало на полето на сърцето на Моя народ. И за съжаление, оказва се, че в сърцата на мнозина, пшеницата Ми е заглушена от плевелите.
В света духат страшни ветрове, но народа Ми разсъждава кой е прав и кой е крив, и как е трябвало да постъпи това или онова правителство, за да не се е случило това или онова. Но той забрави, че нито на небето, нито на Земята, нищо не се случва извън Моята воля! Аз дадох време и благодат на народите в света да се покаят и обърнат към Мен, но нямаше искрено покаяние! Дори и между тези, които се нарекоха с Моето име, но не вдигнаха кръста си, за да Ме последват. Така че, Аз ще изпратя Моя вятър, за да поваля всички плевели в полето на сърцата на Моя народ! И дори от него да остане малък остатък, това ще бъдат тези, които възрастяват в себе си Моята пшеница! И нея Аз ще опазя за Своята житница!
Затова, който разбира думите Ми, нека побърза и види своето сърдечно поле! И ако там има дори и малко от Моята пшеница, той все още има шанс да изкорени плевелите и да й даде възможност да порасне! Колкото и да е малко, ако тя е изплевена и чиста, Аз няма да го оставя! Ако се обърнете към Мен с покаяние и със смирено сърце, Аз ще ви чуя! Ще видя стремежа ви към покорство и ще ви помогна да очистите полето на сърцето си!
Има скърби и беди и за праведните, но те я понасят, намиращи се в Моята безопасна зона, като Мои деца! Моят вятър духа върху пшеницата на истинските Ми деца, за да я очиства и укрепява в стеблата й. И колкото по-силно духа вятърът Ми, толкова по-здрави и силни ще станат стеблата на пшеницата ви. Защото силата на Моя вятър не е предназначена за гибелта на Моята пшеница и той няма да духа върху нея свръхсилите й. Но това не е тази скръб, която изпращам за унищожаване на плевелите сред грешниците.
Едно нещо е да се намираш в Моята зона на безопасност и да преминаваш през изпитанията, за да се укрепи пшеницата в сърцето ти. Съвсем друго нещо е да ги понесеш извън тази зона, заради това, че си допуснал плевелите да израснат в теб! Това е подобно на това, което днес става с Израил, въпреки че той е бил и си остава Мой избран народ и Моята истинска маслина, чийто корен е свят! И все пак, поради тяхното непокорство към Мен, те се намират извън Моята безопасна зона, поради което, Моят вятър духа силно върху тях и ги разтърсва. Въпреки това, Аз чувам молитвите им и им помагам малко по малко, докато изкоренят от себе си опитващите се да се вкоренят в тях зли плевели. И веднага щом Аз приключа работата Си с клоните на дивата маслина, които присаждам към истинската маслина, Аз ще се обърна към нея, Израил, за да го оживя!
Защо днес Израил го хапят от всички страни и макар че не могат да го поразят напълно, той все пак претърпява беди?! Защото днес Израил в болшинството си е все още в отстъпление, с изключение на някои, които са отворили очите си и са прогледали, и са верни и покорни на Мен! Но поражението идва в Израил и е нужно сред него отново да се намерят хора подобни на Финехас, който влезе в шатъра на блудника и го порази с копието си, за да се прекрати поражението.
Това касае днес много страни, където Моя вятър духа-да се изправят сред вас хора, подобни на Финехас, които смело да влязат в „шатъра“ на блудниците и без съжаление да ги „пронижат“, за да се отвърне гневът Ми от вас. Който слуша, нека разбира. Така че, никакво проклятие няма да докосне онези, които се намират в зонат на Моята безопасност, в послушание на Мен! И колкото и врага да злобее, и каквито и заговори да прилага против Моите праведници, те няма да успеят!
Но точно в това се заблуждава Моя народ, защото той счита себе си за праведен, когато всъщност не е такъв! И в голямата си заблуда той Ме изпитва, като иска Моята защита заради вярата си! Но тяхната вяра прилича на медитацията, която използват безбожните езичници, защото това изискват тяхните богове.
И така, народе Мой, не се заблуждавай за своето положение и ходене пред Мен, защото точно от това зависи твоята безопасност! Безопасното място на праведните е само в Мен, то е само за онези, които са святи, защото Аз съм свят! Никой, който е нечист, бунтовен, непокорен и упорит не може да влезе в Мен и да се скрие от скърбите!
Но народа Ми се заблуждава за истинската праведност, защото той се учи не чрез Мен за Моите пътища, а от човека! И на какво добро могат да научат хората тези човеци, когато вместо да ги насочват към Мен, те ги насочват към себе си?! Но тези ваши лидери дръзновено ви учат на пътища, които не водят към Мен, а към тях! Те вселяват във вас надеждата в тях самите, а не в Мен, те само се наричат с Моето име, но издигат своето знаме и водят хорат след него! Те са ви заблудили за Моите пътища, защото са измислили свои пътища към Мен и ви водят зад лъжливо знаме! Те научиха народа Ми да бъде послушен и да не съди своите лидери, които са само човеци, но му позволиха да издига своите лидери като богове и да им се покланя на тях, вместо на Мен! И ти, народе Мой, повече се боиш от тях, отколкото от Мен, Всемогъщия Бог! Ти Ме възприемаш като добър и слаб дядко, който е способен да ви прости и помилва, но не е способен да ви защити от нападателя, защото той самият е слаб! Затова вие сте издигнали своите лидери в сила и власт като богове, които почитате с послушание и уважение, като ходите пред тях със страх! Затова, Аз ще оставя такива, да получат защитата си от тях, а не от Мен! Върху тях няма да бъде Моята защита и ако те не се покаят, ще погинат заедно със своите богове-лидерите си!
И ако ти, народе Мой, все още не разбираш, че си само присадена клонка от дива маслина, и че ако Аз не пожалих истинската Си маслина заради отстъплението си от Мен, то ще пожаля ли теб, клонката от дивата маслина?!
Народе Мой, осъзнай се днес какъв си пред Мен и моли се в смирение за Моята милост, за да те съхраня! И дори да допусна за теб скърби, пак благодари, защото и в това е Моята милост към теб, понеже е писано:
„Всичко съдейства за добро на тези, които любят Бога.“ (Римляни 8:28) Амин.

Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • УСЛОВИЯТА ЗА БЕЗОПАСНОСТ В ХРИСТОС.pdf
    214.4 КБ · Преглеждания: 180
Горна част