Какво е новото

. КОВЧЕГА НА СПАСЕНИЕТО

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
0_1efd57_cec8a79e_orig



Тайната на Моята победа на кръста е голяма, казва Господ, и Аз желая Моя народ дълбоко да я разбере!
Дяволът не разбра какво се случи на кръста и направи непоправими грешки, защото когато се стараеше да Ме разпне и убие, той не разбираше, че върши това, което беше угодно на Отец и Мен. Във времето, когато дяволът се стараеше с всички сили да убеди хората да се държат здраво за своя стар човек и да процъфтяват в него, той усърдно се стремеше по-скоро да Ме убие. Дявола не разбираше това, че Аз бях в тялото на вехтия човек на цялото човечество, който той така искаше да убие. Защото, когато Аз взех върху Себе Си греховете на всички хора, Аз взех на Себе Си и техния стар човек, чрез когото хората съгрешаваха. И тази тайна е голяма, както за Моя народ, така и за всички хора, защото още не е дошло времето, за да се открие в своята пълнота! Много хора признават Моята смърт и Моето възкресение, но не приемат смъртта на своя стар човек. Но само тези, които признавайки смъртта Ми са се съгласили с това, че техния стар човек е бил разпнат с Мен на кръста и убит на него, могат да приемат и възкресението Ми. Тези, които са били убедени от дявола да не се отказват от своя стар човек, нямат участие нито в Моята смърт, нито в Моето възкресение!
Образно казано, Аз изградих Своето тяло на Земята от материала на падналия допотопен свят. Подобно на това е и ковчега на Ной, целта и предназначението на който беше само да се прокара кръстния път за всички, които се намират в Мен. И след това, те обновени да бъдат на обновената Земя. Но много хора не поискаха да влязат в ковчега на Ной и погинаха при потопа. Тоест, така и всички хора, които не поискат да влязат в Мен- не признаят Моята жертва за тях, също ще погинат оставайки в своя грешен, тленен, стар човек.
Ковчега беше голям, но в него имаше малко хора-8 човека, останалите в него бяха животните, които Аз не оставих, защото те са Мое творение. Така и на кръста, Аз приех в Себе Си не само хората като праведния Ной, но и тези, които бяха паднали до образа на животно, и никой, който встъпи в завет с Мен, няма да бъде погубен! Дори животните, които бяха покорни и смирени, за да влязат в ковчега, бяха блажени в него. Всички останали извън ковчега, загинаха в потопа.
Подобно на ковчега на Ной, когато Аз отидох на кръста, в Мен бяха хората от целия свят, както хората като Ной, така и уподобените на животни хора. Така ще бъде и при края на света! Така че, нека всеки изпитва и види себе си- от рода на Ной ли е, или е от рода на хората, уподобили се на животните?! И още по-важно:къде се намира-в Ковчега ли е, или извън Него?! Защото Аз съм Ковчега на спасението и за всеки, който не Ме възприеме като своя Ковчег и не влезе в Него, идва скръб и погибел!
Вратата на Ковчега е все още отворена за всички желаещи да влязат в Него! Амин.

Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • КОВЧЕГА НА СПАСЕНИЕТО.pdf
    303.8 КБ · Преглеждания: 275
Горна част