Какво е новото

. ЦЕЛТА НА ЦЕЛИЯ ТРУД Е МАСЛОТО!

Телеграм

Светлина за теб

*
Администратор
Потребител
0_1ec182_9d058759_orig



Има Мой труд с дърветата и има Мой труд с плодовете, и те много се различават един от друг! И макар да изглежда, че дървото, което подготвям за плодове понася същите страдания, които чакат и плодовете му, това не е така. Защото за дървото Аз се грижа нежно и го подхранвам, за да получа от него плодове. И ако то понася някои страдания от природата и злото в този свят, те са временни за него. Но основния принцип на Моята работа с плодовете е все по- усилваща се преса върху тях, за да получа от тях най- ценното нещо и това е маслото! Колкото по- силно е налягането, колкото по- силна е пресата, толкова повече е маслото! Така става с плодовете на маслината, когато хората искат да получат от тях масло. Но хвърлям ли Аз в Своята преса за масло дървото и смачквам ли го под нея? Не, разбира се.
Мнозина от Моя народ, неразбирайки това, смесват всичкия Ми труд с тях в едно общо страдание. Затова, в състоянието си на дърво, те смятат страданията си за големи, и не само че няма да дадат плодове, но и няма да издържат труда Ми с техните плодове! Защото, когато в плодовете си, вие попаднете под Моята преса, вече не мислите за нищо друго, освен че трябва да преживеете това! Когато натиска на пресата се усилва, на вас вече не ви е до това да гледате към другите, да обсъждате живота им, или да се тревожите за мнението им за вас! На вас ви е много тежко, но не сте ли искали точно това, когато Ме молехте за помоща Ми да победите греховете си?! Защото приложили безрезултатно всички свои усилия и опитали всички възможности да победите в себе си злото, вие се обърнахте за помощ от Мен. И това е този период на дървото, когато то вече се опитва да се съсредоточи не на себе си, но на своите плодове. Това е съзряването на вашите нежни и чисти плодове, които вие се опитвате да опазите от злото. Защото битката за дървото е приключила и започва битката за плодовете. Дърветата понасят много страдания преди да се появят прекрасните им плодове. И точно за тях е този период на устояване срещу всяко зло, за което те са достъпни. Те трябва да устояват на мястото, където са били засадени. И без значение на това, какво зло ранява тези дървета, вътре в себе си те трябва да запазят Моят мир, Моята любов и радост. Те трябва да издигат високо своите клони, покривайки ги с листа и скривайки с тях своите нежни и чисти плодове. Въпреки това, те не трябва да се самозалъгват, че когато започнат да дават плодове, страданията им ще свършат. Защото, народе Мой, ти трябва да знаеш Моята цел, а тя е да получа от вас масло! И затова, Аз като градинар ви засаждам, грижа се за вас и ви израствам, и събирайки плодовете от вас ги слагам под Моята преса. И само там, в лина, под тежката Ми преса ще се види дали плодовете ви имат в себе си масло!
Аз върша с вас този поетапен труд, народе Мой, но без вашето участие, без вашата борба, без вярата ви в Моята крайна цел, той няма да има успех. Аз имам много Свои начини да ви помогна, но когато започна да действам, вие, народе Мой, плачете и не ги приемате. Защото всичките Ми методи имат основен принцип и той се заключва в теснота, която е или пеща или пресата. Те претопяват и изстискват от вас всичко онова, което е човешкото добро, за да може да се изяви и заблести чистия и добър плод. И ако Аз разбирам плача на плодовете под Моята силна преса, то защо ти, народе Мой, плачеш в състоянието си на дърво, което дори още не е дало плодове?! И повече от всички плачат тези, които дори не могат да завържат добрия и чист плод!
Затова, народе Мой, бодърствай и не се бой от това, което ще понесеш в състоянието си на дърво! Съдействайте Ми, защото страданията на вашите плодове ще способстват те да бъдат много повече добри и чисти! Амин.

Превод: Светлина за теб
 

Прикачени файлове

  • ЦЕЛТА НА ЦЕЛИЯ ТРУД Е МАСЛОТО!.pdf
    145.3 КБ · Преглеждания: 172
Горна част